Pravidelná dentálna hygiena: Zlepšuje vaše zdravie a kariéru

Absolvovali ste už tento rok pre kompletnú dentálnu hygienu návštevu u svojho zubára? Profesionálne čistenie zubov nie je dobré len pre udržanie žiarivého úsmevu. Takáto starostlivosť môže mať tiež významný vplyv na vaše celkové zdravie. Nedostatočná ústna hygiena je často spájaná s viacerými vážnymi ochoreniami. Aj získanie nového zamestnania však môže byť s množstvom pokazených zubov omnoho náročnejšie.

Čistenie zubov kefkou a zubnou niťou doma je nevyhnutné. Aby boli ale vaše zuby zdravé a dokonalo čisté, mali by ste si naplánovať aj pravidelné prehliadky u svojho zubára a každoročné čistenie zubov u svojho dentálneho hygienika.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo je profesionálne čistenie prostredníctvom kompletnej dentálnej hygieny také dôležité.

Dôvody, prečo by ste nemali nechať svoje zuby bez pravidelnej kontroly

Pravidelná návšteva najlepšieho zubára v Žiline alebo okolí, pre vykonanie kompletnej dentálnej hygieny, nie je žiadny luxus. Naopak, takáto starostlivosť patrí dnes k základným prvkom zdravého životného štýlu, ktorý ovplyvňuje aj vašu kariéru.

Ak je človek predsa často chorý, čo sa v prípade pokazených zubov môže veľmi rýchlo stať, ani vaša snaha podielať sa na plnení cieľov firmy a jej úspechu nebude jednoduchá.

Pravidelnou kontrolou tak môžete predísť mnohým problémom:

  • Váš dentálny hygienik dokáže odstrániť väčšinu škvŕn, ktoré zmatňujú a zafarbujú vaše zuby, takže vám zostane žiarivejší a belší úsmev, ktorý oceníte napríklad pri pracovnom pohovore.

  • Čistenie zubov môže zabrániť ochoreniu ďasien, ktoré vedie k skorej strate zubov. Len v Amerike zomrie na rakovinu ústnej dutiny každú hodinu jeden človek, no mnohé z týchto rakovín sú liečiteľné, ak sa pri rutinnom čistení odhalí v ranom štádiu.

  • Medzi kardiovaskulárnymi ochoreniami a ochorením ďasien existuje tiež silná súvislosť. Pretože profesionálne čistenie zubov dvakrát ročne pomáha predchádzať ochoreniu ďasien, môže tiež znížiť vaše šance na potenciálne smrteľné srdcové infarkty a mŕtvice.

  • Počas profesionálneho čistenia zubov môže váš zubár ľahko odhaliť aj skoré príznaky problémov, ako sú prasknuté plomby a zlomeniny.

Profesionálne a pravidelné čistenie vašich zubov má teda obrovský význam. Preto, ak chcete vo svojom živote bez problémov fungovať a nenechať sa obmedzovať bolesťami a škaredým chrupom, neváhajte tieto prehliadky minimálne raz do roka absolvovať.

Publikované: 30. 11. 2022

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková