Kde a ako si vybrať tonery na kvalitnú tlač

Či už tlačíte dokumenty v práci alebo len na domáce použitie, pri tlači je dôležitá jej kvalita. Tú si zaistíte zakúpením správneho tonera. Okrem ponúkanej kvality vás pri jeho kúpe bude určite zaujímať aj jeho cena. Aký toner sa vám oplatí vybrať pri kúpe?

Originálne tonery

Originálny toner je vyrábaný priamo výrobcom a je špecializovaný pre konkrétnu tlačiareň. Častokrát však ide o omnoho drahší variant ako kompatibilný toner. Spôsobené je to tým, že si platíte aj za značku a známku originality. Jeho výhodou je zaručená kvalita a istota, že nenarazíte na neočakávaný problém.

Kompatibilné tonery

Každým dokumentom sa toner míňa a náklady na tlač sa tak šplhajú vždy vyššie. Ušetriť vám pomôžu kompatibilné tonery, ktoré nie sú vyrábané originálnym výrobcom. Napriek tomu ide o kvalitné tonery do tlačiarne. Obávať sa nemusíte ani toho, či vám do tlačiarne bude pasovať. Kompatibilné tonery do tlačiarne sú lacnejšie ako tie originálne a pritom to neovplyvňuje ich funkčnosť. Sú vyrábané z nových dielov za použitia kvalitného tonerového prachu. Kompatibilné tonery majú viacero výhod. Medzi ne patria nižšie náklady a častokrát sa vyznačujú aj dlhšou výdržou. Vybrať si môžete zo širokej ponuky čiernych aj farebných tonerov. Zakúpiť však odporúčame len certifikované tonery so zárukou, aby ste naozaj dostali požadovanú kvalitu.

Tonery Samsung

Máte doma tlačiareň Samsung? Pri ich nákupe si na stránke predajcu vyhľadajte práve túto značku. Aby ste vybrali tie správne tonery Samsung, mali by ste poznať tiež presný model vášho zariadenia. V ponuke na trhu môžete nájsť tonery s kapacitou od 1 000 do 2 500 strán pre jednotlivé typy tlačiarní. K dispozícii sú čierne aj farebné originálne aj kompatibilné tonery Samsung.

Publikované: 24. 04. 2022

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková