3 tipy, ako dosiahnuť optimálnej teploty v kancelárii

O ideálnej teplote v kancelárii sa medzi zamestnancami vedú časté debaty. Niektorí dávajú prednosť chladnejšiemu prostredia, zatiaľ čo iní sa ľahko prechladne. Teplota v kancelárii však nie je len o pohodlie - môže tiež ovplyvniť úroveň produktivity.

Vyhýbajte sa teplotným extrémom

V horúcom letnom dni môže byť lákavé pustiť klimatizáciu na maximum. Prílišné používanie nástenné či mobilní klimy však môže znamenať riziko zníženia produktivity, pohodlie a efektivity. Štúdie navyše ukazujú, že mrazivé teploty vedú tiež k zníženiu miery presnosti. Čím nižšia je teplota v kancelárii, tým viac chýb zamestnancami pravdepodobne urobia. Prílišná teplota môže mať vplyv aj na úroveň produktivity tým, že privodí únavu. Tip: Zaujímavý článok o tom, ako si spríjemniť horúce letné dni.

Zostaňte dôslední

Či už sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplejšie kanceláriu, je dôležité zostať konzistentné. Keď zamestnanci vedia, čo môžu očakávať, môžu sa podľa toho obliekať. Na udržanie stálej teploty vám pomôže inštalácia programovateľného termostatu. Toto zariadenie vám tiež umožní vykonávať zmeny, keď ste mimo kancelárie. Vďaka tomu budete mať vždy plnú kontrolu nad komfortom svojich zamestnancov.

Naplánujte si údržbu HVAC

Ideálna teplota pre vaše kancelárske priestory bude závisieť od mnohých faktorov, vrátane:
  • typu odvetvia
  • preferencií zamestnancov
  • vonkajšej teploty
Odborníci odporúčajú, aby sa teplota v kancelárii pohybovala medzi 21 a 24 ° C. Mali by ste tiež udržiavať vlhkosť vzduchu medzi 40 a 60 percentami. Vďaka tomu zabránite rýchlemu šíreniu chorôb. Akonáhle určíte, aká je ideálna teplota pre vašu kanceláriu, je dôležité dodržiavať nevyhnutné úkony k jej udržanie. S výberom vhodnej klimatizačné jednotky vám ochotne pomôžu odborníci z EPROFI.CZ s.r.o. Mobilná aj klasické klimatizácie nájdete v e-shope klimatizace.zde.cz. V ďalších firemných e-shopoch potom narazíte napríklad na jednosměrné vibrační desky, elektrocentrály a stavební vrtáky - http://www.stavebni-vratky.com/.

Publikované: 25. 04. 2021

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková