Záhradný domček môže poslúžiť aj ako mini kancelária pre home office

Záhradný domček sa postupom času stal súčasťou takmer každej záhrady, ktorá nedisponuje garážou. Avšak pokiaľ ste došli do bodu, kedy na pracovné a záhradné náčinie, pneumatiky, kosačku a ďalšie predmety ani garáž nestačia, je záhradný domček ideálne miesto, kde veci uschovať. Alebo ho radšej využijete ako pokojné miesto pre domácu pracovňu? Je to na vás. Záhradný domček je možné zaobstarať v plechovom, plastovom či drevenom prevedení. Najčastejší je však posledný spomínaný materiál, predovšetkým vďaka jeho cenovej dostupnosti. Ale pozor cena dreva každým rokom raketovo stúpa, a preto s kupovaním záhradného domčeka nie je radno otáľať. Ušetriť však môžete za ukotvenie – namiesto betónových základov použite zemné skrutky. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás pripravili hneď niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí záhradný domček zaobstarať.

Úložný priestor navyše sa hodí kamkoľvek

Ako sme už vyššie spomenuli, niekedy aj garáž nemusí stačiť na všetok predmet. Preto ideálny spôsob, ako mať všetko prehľadne uložené a získať tak miesto naviac je záhradný domček. Pracovné nástroje už vám nemusia ležať medzi kosačkou a kolesami. Do väčších domčekov bez problémov uschováte kosačku, pneumatiky, bicykle a ďalšie.

Zo záhradného domčeka štýlová kancelária

V prípade zatepleného variantu je možné o záhradnom domčeku uvažovať aj ako o celoročnej kancelárii. Inak ho pri homeoffice vyžijete v teplejšom období. Stačí si ho prispôsobiť pomocou základného vybavenia a získate skvelé, inšpiratívne miesto s výhľadom do záhrady - nikto vás nebude rušiť a mozog sa rozbehne na plný plyn.

Detský domček na hranie

Kto ocenia záhradný domček viac ako deti? Snáď každý ako malý kedysi sníval o vlastnej pevnosti, ktorú by mohol hájiť pred nečakanými nájazdmi rodičov. Aby zážitok z hry bol o to intenzívnejší, stačí domček umiestniť na strom.

Záhradný dom pre psa

Áno, niektorí majitelia štvornohých maznáčikov svojmu psovi naozaj zaobstarajú vlastný záhradný dom. Nečakajte však žiadnu honosnú vilu, jedná sa skôr o takú menšiu vkusnú búdu, ktorá mimochodom tiež slúži ako výborný dekoratívny prvok na záhradu. Vaše domáce zvieratko tak môže vlastniť dom aj bez hypotéky.

Publikované: 18. 05. 2022

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková