Lyžiarska legenda Petra Vlhová

Petra Vlhová je Slovenskou reprezentantkou v zjazdovom lyžovaní a špecializuje sa na slalom, obrovský slalom a paralelný slalom. Ale to už isto viete, pretože či ste zo Slovenska, alebo z Českej republiky, o Petre počul už nepochybne každý! A ak by predsa len náhodou nie, tak vám v našom článku prinášame niekoľko riadkov o živote tejto nadanej a výnimočnej lyžiarky, ktorá hrdo (a veľmi úspešne) reprezentuje našu milovanú krajinu. Jej príbeh sa začal písať v roku 1995 v Liptovskom Mikuláši na Slovensku, kde mala prirodzene výborné podmienky na vybudovanie si vzťahu k lyžiam a lyžovaniu.

Nikdy sa nevzdávať

Táto silná žena sa postavila na lyže už ako malé dieťa a od vtedy lyže rástli spoločne s ňou. Podpora rodičov, celej jej rodiny, talent, drina a odhodlanie pomohli Petre k jej všetkým úspechom v lyžiarskej kariére. Petra sa počas svojej kariéry zúčastnila mnoho súťaží a už ako šestnásťročná zvíťazila v slalome na Zimných olympijských hrách mládeže v Innsbrucku, čo ju ešte viac namotivovalo venovať sa naplno lyžovaniu. Zúčastnila sa aj Olympijskych hier v rokoch 2014 a 2018 a na Majstrovstvách sveta sa Petra zúčastnila v roku 2021 už piatykrát.

Inšpirácia pre ďalšie generácie

Keď v apríli 2021 pretekala Petra Vlhová na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní, celé Slovensko sedelo pred obrazovkami so zatajeným dychom a fandilo jej. V disciplíne slalom sa umiestnila na tretej priečke a na paralelnom obrovskom slalome obsadila prvé miesto. Veľký glóbus zaslúžene vyhrala za celkové poradie a tým inšpirovala množstvo nádejných lyžiarov a lyžiarok, aby si nasadili lyžiarsku prilbu na hlavu, lyžiarky na nohy, do rúk zobrali lyžiarske palice, zapli lyže a začali na sebe pracovať. Jej kariéra sa tým ešte nekončí a určite bude pokračovať v lyžovaní a tak motivovať a inšpirovať mladšie generácie po celom svete.

Publikované: 27. 05. 2021

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková