Kvalitné pokladnice do každej prevádzky

Každá prevádzka či podnikateľ je povinný používať elektronické pokladnice kompatibilné so systémom eKasa. Ak práve začínate podnikať alebo potrebujete z nejakého dôvodu meniť pokladnicu, prezradíme vám, z akej ponuky môžete vyberať.

Online kasa

Online kasa je vlastne elektronická registračná pokladnica, ktorá je online napojená na Finančnú správu. Komunikácia s finančnou správou prebieha vždy v reálnom čase. Pripojením pokladnice na internet sa všetky účtenky automaticky odosielajú bez toho, aby ste sa museli o čokoľvek starať. Toto riešenie je najvhodnejšie do väčších, vyťažených prevádzok, ktoré môžu mať aj niekoľko desiatok bločkov denne. Potrebné je len zabezpečiť neprerušovaný online prístup. Online kasy disponujú viacerými funkciami. Samozrejmosťou je platobný terminál na platbu kartou. Na výber máte aj modely s moderným dotykovým displejom. Budete si však môcť užívať aj také vymoženosti, ako napríklad integrovaný skener čiarových a QR kódov. Výhodou je, ak nedostanete len pokladnicu ale dodávateľ sa postará o komplexné riešenia pre celú prevádzku vrátane napojenia na internet. Mobilné prevádzky iste ocenia ponuku Android eKasy, ktoré majú zabudovanú Li-ion batériu. Využijete ich pri platbách v reštauráciách a kaviarňach ale aj v taxislužbe či predajnom stánku.

Fiškálna pokladnica

Moderná fiškálna pokladnica disponuje fiškálnou pamäťou na uchovávanie evidencie platieb a tlačiarňou. Ovládanie býva tlačidlové. Všetky údaje, samozrejme, vidíte na displeji. Potrebné informácie vidí aj zákazník. Pripojiť sa dajú aj iné zariadenia — napríklad skener čiarových kódov, digitálna váha, externá klávesnica, pokladničná zásuvka či PinPad. Fiškálne pokladnice môžete používať aj v súvislosti s eKasa. Pripojenie k internetu zabezpečuje ethernet kábel alebo SIM karta, ktorú dostanete spolu s pokladnicou. Kvôli tomuto spôsobu pripojenia je fiškálna pokladnica vhodná len pre pevné prevádzky.

Publikované: 30. 06. 2020

Kategória: Podnikanie

Autor: Alena Turečková