História eshopu Amazon

Jedna z najznámejších svetových firiem, ktorá pod rovnakou značkou prevádzkuje aj veľmi populárny internetový obchod. Ten sa neradí len medzi obchody, ktoré patria k najväčším na svete, ale radí sa dokonca aj do skupiny tých obchodov, ktoré sú najstaršie na svete. Aj preto možno nájsť len ťažko niekoho, kto by Amazon priamo nepoznal.

Amazon podniká od roku 1994

Keď sa pozrieme do minulosti spoločnosti, tak musíme povedať, že Amazon vznikol v roku 1994. A to konkrétne v Spojených štátoch amerických, kde aj naďalej sídli. Miesto, kde je centrála spoločnosti, je Seattle. Celkovo sa odhaduje, že má firma na celom svete viac ako 70 000 zamestnancov a pokiaľ ide o jej obrat, je možné hovoriť o čísle, ktoré presahuje 60 miliárd amerických dolárov.

Amazon má niekoľko oblastí činnosti

Väčšina ľudí pozná firmu Amazon hlavne v súvislosti s už spomínaným internetovým obchodom a jeho prevádzkou. Rozhodne ide o hlavnej časť biznisu tejto firmy. Zároveň ale musíme uviesť aj to, že sa nejedná o jediný smer, ktorým sa firma v minulosti vydala. Je známa tiež preto, že sa zameriava na segment cloud computing, pod ktorým si možno predstaviť napríklad prenájom serverov. Ďalej nemožno zabudnúť ani na výrobu rôznych produktov, zo segmentu výpočtovej techniky. Asi najznámejší je rozhodne stále pomerne populárne čítačka elektronických kníh, ktorá nesie názov Amazon Kindle.

Aj v Českej republike

Pokiaľ ide o distribúciu tovaru do Českej republiky, umožnila firma zasielanie tuzemským zákazníkom už v roku 2009. Aktuálny stav už je tak ďaleko, že Amazon má v Českej republike i veľký distribučný sklad, ktorý je lokalizovaný v Dobrovíz pri Prahe. Tým firma jasne potvrdzuje svoju expanziu do celého sveta. Povedať možno tiež to, že Amazon je aj zaujímavým inovátorom. Jednou z posledných oznámených služieb je Prime Air, ktorá by mala v budúcnosti ponúknuť distribúciu tovaru pomocou dronov.

Publikované: 04. 02. 2018

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková