Otrokovická pneumatikárne Barum Continental

Bez pneumatík sa nezaobíde žiadne osobné, ani nákladné auto. Aj keď trh často zaplavujú rôzne pochybné dodávky z Číny, je treba povedať, že aj Slovenská republika patrí medzi známe producentov. A to kvalitných pneumatík. V Českej republike totiž sídli spoločnosť Barum Continental, ktorá je síce nemeckou firmou - súčasť koncernu Continental AG, ale produkty sa vyrábajú v Otrokoviciach, kde je umiestnený preteky tejto firmy. Tá samotná vznikla v roku 1992 a od tej doby je považovaná za jedného z najvýznamnejších hráčov na svete.

Aké pneumatiky firma Barum Continental vyrába?

Ako už je celkom dobre viditeľné za samotného názvu, tak Otrokovice sú hlavným výrobným závodom pre produkciu pneumatík Barum a tiež Continental. Nejde ale o výrobu jedinú, pretože pod touto značkou vznikajú aj pneumatiky Semperit, Uniroyal a General Tire. Ak ste o niektorých značkách nevedeli, môže to byť dané tým, že sa firma Barum Continental nešpecializuje nutne len na pneumatiky pre osobné vozidlá. Produkuje tiež pneumatiky pre vozidlá nákladné, alebo takzvané industriálnej pneumatiky.

Kvalita za rozumnú cenu

Keď sa pozrieme na dôvod, prečo spoločnosť patrí medzi vyhľadávané, tak je to dané hlavne tým, že pneumatiky spoločnosti Barum Continental patrí do skupiny tých, ktoré sú celkom dobre dostupné z finančného hľadiska, a pritom sú spojené s celkom dobrou kvalitou. Že je o ne záujem, to jasne dokladá aj objem vyrobených kusov. Zatiaľ čo v čase vzniku spoločnosti, teda v období okolo roku 1992 sa množstvo vyrobených kusov pohybovalo okolo dvoch miliónov, niekoľko rokov späť už objem atakoval hranicu 18 miliónov vyrobených kusov pneumatík ročne. A to hovoríme len o osobných autách, ku ktorým je nutné pripojiť zhruba tri štvrte milióna kusov nákladných plášťov, alebo viac ako 100 000 plášťov pre priemyselné stroje. V minulosti bola realizovaná aj výroba tých traktorových. Tá bola kvôli klesajúcemu dopytu po roku 2005 ukončená.

Publikované: 21. 01. 2018

Kategória: Práca

Autor: Alena Turečková