Športom za zdravím aj počas jesene

Je tu september, a to pre mnohých športovcov znamená rozlúčku s niektorými obľúbenými letnými športmi. Rozlúčka s príjemnou klímou letných dní však ani náhodou nemusí znamenať i rozlúčenie sa so športovaním. I jesenné momenty sú skvelou príležitosťou pre dosahovanie nových športových výziev a prekonávaní svojej komfortnej zóny. Máte svoj obľúbený šport, na ktorý nedáte dopustiť ani počas jesene?

Klíma sa mení, láska k športu ostáva

Prechod od letnej príjemne teplej klímy na tú chladnejšiu a sychravejšiu počas jesene vôbec nemusí pre fyzickú aktivitu znamenať „stopku“. Počas leta sa častokrát dalo vyhnúť horúčavám pri športovaní len počas ranných a podvečerných hodín. Práve táto nevýhoda sa v jeseni mení a vy si môžete svoju športovú aktivitu smelo naplánovať i do inej časti dňa.

Interiér neuberá na kvalite športu

Mnohé športy sa zmenou klímy presúvajú do interiérových priestorov. To však ani náhodou neznamená, že strácajú na kvalite. Množstvo športových aktivít, ktoré sú vykonávané počas leta vo vonkajšom prostredí, sa dá efektívne vykonávať i v interiéroch a vnútorných športoviskách. Či už sa venujete športovej aktivite vonku alebo vo vnútri, jedno ostáva vždy rovnaké – nekonečné odhodlanie a úprimná láska k športu.

Máte pripravenú výbavu na chladnejšiu klímu?

Letná výbava a oblečenie na šport sa zmenou počasia a prichádzajúcou jeseňou či zimou rázom a podstatne menia. Pri športe v ranných či večerných hodinách je potrebné dbať na dostatočne teplé oblečenie, ktoré vás ochráni pred nežiadúcimi zdravotnými komplikáciami. Treba byť pripravený i na možné daždivé počasie, či šmykľavý terén, ktorý si vyžaduje bezpečné a spoľahlivé podrážky na obuvi. Jeseň sa už pomaličky strieda s odchádzajúcim letom. Ani sa nenazdáme a navštívi nás zima. Tešíte sa ako vyrazíte na hory v lyžiarskom oblečení so svojimi lyžami, lyžiarkami? Športy každého ročného obdobia majú predsa svoje kúzlo.

Publikované: 22. 09. 2021

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková