Aké to je byť skladníkom?

Hľadáte si zamestnanie a chceli by ste pracovať v sklade? Ide o pomerne nenáročnú prácu, no práve vy by ste boli dôležitým prostredníkom, cez ktorého sa produkt dostane ku svojmu zákazníkovi. Práca skladníka je prevažne manuálna, preto by ste mali byť fyzicky zdatný. Čo je ale skutočne dôležité pri tejto práci? Asi ako pri každej práci, malo by vás to baviť. Ak patríte k poriadkumilovným a organizovaným ľuďom, určite si nenechajte ujsť príležitosť, pretože práve vy by ste zodpovedali za poriadok v sklade a za správne usporiadanie tovaru. Byť skladníkom nie je tak fyzicky náročné ako napríklad kopať v bani, no mali by ste mať isté manuálne zručnosti, vďaka ktorým bude pre vás hračkou presúvať krabice s tovarom a nezaťaží vás to fyzicky až príliš. Aké ďalšie vlastnosti by mal mať dobrý skladník?

Stretáva sa skladník so zákazníkmi?

Väčšinou nedochádza k priamemu kontaktu zákazníka a človeka pracujúceho v sklade. Nemusíte sa teda obávať rozhovoru s nespokojným zákazníkom, ktorý by sa k vám prišiel sťažovať s jeho nespokojnosťou. Rozhodne však budete pracovať s kolegami, ktorým budete tovar odovzdávať a s tými, od ktorých ho budete prijímať.

Zodpovednosť a duchaplnosť

Byť dobrým skladníkom znamená byť skutočne zodpovedným. Preberáte totiž tovar, ktorý by v prvom rade nemal byť poškodený a cez vás by sa teda mal dostať v úplnom poriadku ku zákazníkovi. Výhodou skladníkov je, ak majú zručnosti v šoférovaní, pretože v niektorých skladoch sa nevyhnete používaniu paletového vozíka. Je potrebné s ním narábať opatrne a palety parkovať čo najbližšie, aby ste si ušetrili miesto. Práca skladníka môže byť aj skutočne zábavnou, keď vás baví manuálna práca, je to pre vás ako stvorené pracovné miesto. Viac sa o ňom dozviete tu: https://www.adecco-jobs.com/amazon/sk-sk/

Publikované: 28. 11. 2021

Kategória: Práca

Autor: Alena Turečková