Ako sa dnes obliecť na pracovný pohovor? Skúste to trochu inak

Nie každá pracovná pozícia, na ktorú sa hlásime, je natoľko formálnou, že by sa na ňu hodilo prísť v obleku. Mnoho firiem si dokonca zakladá na určitej neformálnosti a v obleku by sme vypadali nepatrične. Ubralo by nám to dokonca výsledné body. Ako sa teda na pracovný pohovor obliecť?

Pozor na obleky, na mnohých je poznať, že slúžili inému účelu

Niektorí z nás máme doma tradičný čierny oblek. Pravdou je, že sme si ho kúpili na pohreb. A je to na ňom poznať. Na pohovor si ho neobliekajte. Poznáte však aj to, že ide o oblek svadobný. Aj ten vypadá inak než oblek vhodný do práce. Obvykle je o niečo lesklejší či slávnostnejší. Aj strih môže byt iný. Skúste sa na pohovor obliecť vhodnejšie. Ak neviete, či formálne, alebo neformálne, zvoľte zlatú strednú cestu. Semiformálny odev. Ako vypadá?

Najdôležitejší je vrchný diel. Oblečte si formálny sveter

Prvým riešením sú klasické oblekové nohavice, ktoré však nedoplníme sakom, ale iba svetrom. Samozrejme žiadnym vianočným, ani pleteným od babičky. Formálne pánske svetre sú jednoduché, hladké, môžu byť s oblúkovým výstrihom, s V-čkom, ale aj s rolákom. Ideálne sú čierne, v niektorom z odtieňov šedi, tiež v štýle korenie a soľ. Na nohy si obujte formálne čierne topánky. Ten istý štýl môžete doladiť do zemitých hnedých odtieňov, vrátane doplnkov. Avšak pozor, zatiaľ čo u čiernej a šedej varianty toho príliš nepokazíte, u hnedej sa nemusí outfit úplne podariť.

Do saka, ale inak

Druhou možnosťou je predsa len si obliecť formálne sako. Ale trochu inak. Neobliekajte si ho ako súčasť obleku. Zvoľte si k nemu neformálne nohavice. Asi najčastejšie siahnete po džínsoch. Prečo nie. Ale žiadne zosvetlené efekty, diery, a dokonca sa vyhnite i klasickej indigo modrej. Čierne džínsy v užšom strihu budú perfektné. že ide o džínsy na nich ani nikto nepozná. A čo pod sako? Jednou z možností je košeľa. Ale lepším riešením je opäť pánsky sveter. Napríklad rolák. Takto oblečenými môžete doraziť takmer na akýkoľvek pracovný pohovor. Nie je to kompromis, ale zlatá stredná cesta, ktorou nemáte čo pokaziť.

Publikované: 30. 01. 2021

Kategória: Práca

Autor: Alena Turečková