Možnosti výberu moderných obchodných váh

Pri výbere váhy, kupujúci čelí obrovskej škále tohto tovaru. Ak sa ale jedná o zariadenia určené do prevádzky a obchodu, môže byť celá situácia ešte horšia. My vám s výberom kvalitných váhových systémov ale s radosťou pomôžeme.

Mechanické alebo elektronické?

Prvá otázka, s ktorou sa stretnete, je typ váhy. Váhy sú ešte stále mechanické a aj tie modernejšie elektronické. Mechanické váhy pracujú meraním s pomocou pružiny, ktorá sa nachádza pod závažiami plošiny. Elektronické váhy majú displej, na ktorom sa zobrazuje hmotnosť. Výhodou mechanických váh je, že si nevyžadujú žiadne napájanie do siete, avšak väčšina moderných obchodných váh je už vybavená aj vstavanou batériou. Takže používanie nie je ovplyvnené ani týmto faktorom.

Maximálna hmotnosť a odchýlka merania

Ďalšia dôležitá vec, ktorú by ste pri výbere vhodnej váhy mali zohľadniť, pretože od týchto faktorov závisí jej dlhodobé využitie. Pred nákupom sa preto rozhodnite, koľko kilogramov budete v prevádzke maximálne vážiť. Pre väčšie hmotnosti je tu už niečo viac špeciálne zariadenie v podobe plošinovej váhy. Výber konkrétnej váhy je závislý aj od druhu tovaru, ktorý budete vážiť. V niektorých prípadoch tak možno využijete počítacie váhy viac ako tie klasické. Vo všeobecnosti je chyba váženia pravdepodobne najdôležitejším parametrom týchto zariadení. Žiadny výrobca ale nemôže poskytnúť presné údaje o tom, že jeho zariadenie vykazuje najpresnejší výsledok, takže sa vždy uvádzajú údaje o chybách merania. Čím je menšia, tým by mala byť váha presnejšia. Najlepšie sú na tom laboratórne váhy.

Nezabudnite na špeciálne funkcie

Pred výberom elektronických obchodných váh je potrebné venovať pozornosť prítomnosti ďalších funkcií, konštrukčným prvkom, ako sú rozmery a typ indikátora, alebo pre aký typ výkonu sú, a či existuje konkrétne rozhranie. Je potrebné študovať prevádzkové podmienky, pretože niektoré zariadenia majú zvýšenú ochranu proti prachu a vlhkosti, alebo majú nerezovú plošinu. Pri výbere preto zvážte, či potrebujete ďalšie funkcie alebo sa bez nich zaobídete. Váhy Kern vám v tomto smere poskytujú tie najlepšie možnosti, vy si už len vyberte svoj najlepší model.

Publikované: 27. 03. 2019

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková