Výhody tlačiarne dnes oceníte len vďaka dobrým tonerom

Jednoduché tvrdenie, že atramentová tlačiareň je lacnejšia a hodí sa do domácnosti a laserová tlačiareň je drahšia a patrí do kancelárie, vždy celkom neplatí. Otázka, či je lepšie laserová alebo atramentová tlačiareň, je v poslednej dobe opäť aktuálna. Pokojne totiž môžete doma občas použiť laserové zariadenie a v práci všetci tlačiť na jednej atramentovej tlačiarni a v oboch prípadoch sa to oplatí.

Rozdiel medzi laserovou a atramentovou tlačiarňou

Atramentová tlačiareň prenáša na papier farby skrze atramentové náplne. Atrament je vystrekovaný elektrickými impulzmi na papier v podobe malých kvapiek, ktoré dohromady vytvoria konečný výtlačok. Pri technológii laserovej tlače sa farba, respektíve toner do laserovej tlačiarne, skladá z veľmi jemného prášku. Tento prášok je pri tlači nanesený na papier a konkrétny obraz tlače je do naneseného prášku vykreslený laserom. Výsledok je potom do papiera zahriaty ešte vyššou teplotou. Ak si budete kupovať laserovú tlačiareň, myslite na to, aby ste mali vo svojej blízkosti aj dostupné náhradné a najmä lacnejšie tonery Q2612A.

Náhradné tonery sú základ

Tieto postupy ale závisia od niekoľkých faktorov a jedným z nich je aj zaistenie náhradných tonerov a ich dostupnosť. Žiadny z nich nevydrží stále a nebude slúžiť nepretržite. Vy si len môžete vybrať lepší a špeciálny toner CE285A v čiernej farbe. Jeho výhoda spočíva v tom, že disponuje kapacitou až 2000 vytlačených stránok a za optimálnu cenu môže byť váš.

Kvalita je takmer rovnaká

Často sa môže zdať, že pri takto jednoducho popísaných princípov tlače je zrejmé, že laserová tlačiareň je náročnejšia, kvalitnejšia a bude teda aj drahšia. Doba ide ale dopredu a dnes si môžete zaobstarať laserovú tlačiareň za porovnateľné peniaze ako atramentovú a naopak atramentová tlačiareň môže niekedy ponúknuť vyššiu kvalitu tlače než laserová. Závisí to od značky, ktorú si vyberiete a doplnkov, ktoré pri tlači používate, teda aj papiera. Ak budete vyberať tú svoju, nezabudnite na kompatibilitu tonerov.

Publikované: 26. 02. 2018

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková