Ako dosiahnuť dokonalú kvalitu tlače? Nepodceňujte výber tonerov a kaziet

Dnešné tlačiarne, kopírky a ďalšie kancelárske vybavenie sú dostupné vo všetkých rôznych štýloch a konfiguráciách. Medzi touto rozmanitosťou možností sú rôzne mechanizmy, ktoré možno použiť na získanie požadovaného produktu. Toner však nie je to isté ako atrament a môže vám poskytnúť rýchle a vysokokvalitné výtlačky.

Pokračujte v čítaní a o dôležitosti tonera sa dozviete viac.

​Rozdiely medzi tonerom a atramentom

Mnoho ľudí má tendenciu zamieňať si tieto dve veci, ale toner a atrament nie sú to isté. V skutočnosti sa ani nepoužívajú v rovnakom stave hmoty. Toner je prášok, ktorý sa používa predovšetkým pri laserovej tlači. Na druhej strane atrament je kvapalina, ktorú používajú atramentové tlačiarne.

Aj keď sú obe potrebné na správne fungovanie príslušných typov tlačiarní, robia to veľmi odlišnými spôsobmi, čo znamená, že aj náhradné náplne HP musíte vyberať adekvátnym spôsobom a v závislosti od typu tlačiarne.

​Vysoká kvalita tlače laserových tonerov

Ak vaša kancelária vyžaduje mimoriadne kvalitné výtlačky, laserová tlačiareň je pravdepodobne tou správnou voľbou. Na rozdiel od atramentových tlačiarní využívajú laserové tlačiarne toner na vytváranie mimoriadne presných výtlačkov vďaka laserovej technológii. Niektoré modely atramentových tlačiarní sa môžu blížiť k tejto kvalite tlače, no laserové tlačiarne sú zvyčajne najschopnejšie. Okrem toho sa toner po vytlačení stránky nerozmaže. Aj v tomto prípade je ale lepšie, ak investujete do nových náplní HP 301 s väčším objemom.

​Rýchle a jednoduché tlačenie

V dnešnej rýchlej spoločnosti je čas vždy dôležitý. Toner umožňuje laserovým tlačiarňam vykonávať svoju prácu rýchlo a efektívne, takže sa už nikdy nebudete musieť obávať, že zdržia vaše podnikanie. Laserové tlačiarne a toner sú tiež schopné zvládnuť značné nároky, čo je na pracovisku vždy výhodou.

Ak teda očakávate od svojej tlačiarne vysokú produktivitu, určite investujte do laserových modelov a ich náhradných tonerov, ktoré veľa vydržia, sú kvalitné a cenovo výhodné.

Publikované: 31. 01. 2023

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková