5 dôvodov, prečo si založiť web na WordPresse

Nie je žiadnym tajomstvom, že vytvoriť webovú stránku stoja nemalé financie, teda pokiaľ práve vy nie ste ten šťastlivec, ktorý túto činnosť vykonáva. Premýšľali ste, že by ste chceli vlastnú webovú stránku, ale bez zbytočných výdavkov? Máte k dispozícii naozaj množstvo možností, kde položiť základy svojho prvého webu. Zároveň si stránku môžete aj sami upravovať alebo pozmeniť podľa prehľadných editorov, ktoré ponúka platforma WordPress. V nasledujúcich riadkoch sme si pre vás pripravili hneď niekoľko dôvodov, prečo práve platforma WordPress môže byť pre váš prvý web to pravé orechové.

Založte si web ľahko a jednoducho

Na založenie prvého webu na WordPress ani nepotrebujete žiadne programátorské znalosti, so všetkým si hravo poradíte vďaka prehľadných editorov. Redakčný systém WordPress predstavuje jednoduchú a rýchlu cestu k vysnívanej webovke. Nemusíte si robiť starosti ani s cenovkou, pretože WordPress ako taký je úplne zadarmo a nič za jeho služby neplatíte. Len v prípade, že chcete niektoré platené druhy šablón, pluginov či snippetov zaplatíte iba malý poplatok.

Čo sa týka rozšírenia, za pozornosť stojí napríklad WooCommerce pluginy, ktoré prinášajú nové možnosti e-shopu postavenom na WordPresse.

Dobrou voľbou sú pluginy od vývojárov z Toret.cz. Medzi najobľúbenejšie patrí WooCommerce Zásilkovna umožňujúca začlenenie populárny spôsob dopravy cez sieť českej kuriérnej služby.

V portfóliu Toretu nájdete aj pluginy ako WooCommerce Comgate, iDoklad, GoPay či WooCommerce Fakturoid.

V komunite je sila

S kľudom na duši vám môžeme povedať, že WordPress má oveľa väčšiu komunitu ako jeho konkurenti, ako sú Joomla či Drupal. Neustály vývoj tohto redakčného systému prebieha za pomoci schopných vývojárov, ktorej účelom je poskytnúť používateľom nové možnosti a vytvoriť ideálne prostredie. Na vývoji a upgrade platformy sa podieľa, ako WordPress programátori, tak aj široká komunita.

Aktuálnosť

Platforma WordPress má naozaj robustnú komunitnú základňu a skvelú podporu vývojárov, práve vďaka tomu vám neunikne žiadna novinka. Akonáhle sa na internete objavia nejaké nové vylepšenia či možnosti, čo sa týka webového designu, za chvíľu ich nájdete aj na WordPress.

Publikované: 20. 10. 2021

Kategória: Marketing

Autor: Alena Turečková