Šijací stroj vás vyvedie z ekonomickej krízy

Doby, kedy bolo Slovensko známou odevnou veľmocou, sú už preč, avšak šijacie zručnosti sa dedia z generácie na generáciu a v každej rodine sa obvykle nájde niekto, kto to s ihlou a niťou ešte vie. Hoci väčšina ľudí sa dnes živí v inom odbore, ekonomické opatrenia súvisiace s koronavírusovou krízou nás môžu vrátiť do starých koľají. Šitie na kšeft je dnes vyhľadávanou službou, ktorú ocenia všetky ženy, čo neobľubujú konfekciu made in China. A že ich pribúda ako húb po daždi. Ženy sa dnes chcú nielen páčiť, ale zároveň chcú kvalitu a punc originality. Nie je nič trápnejšie, ako keď sa na oficiálnej akcií objavia ľudia rovnako oblečení alebo keď je tovar označený ako "fake". Majetnejší ľudia si dajú na svojom looku záležať a neváhajú si zaplatiť osobné krajčírky .

Staňte sa krajčírkou

Viete to so šijacím strojom? Láka vás myšlienka, že by ste zvládli zhotoviť šatový model podľa vlastných predstáv? Chceli by ste sa stať paňou svojho času? Využite lockdown, ktorý uzavrel veľa ľudí doma a skúste na sebe zapracovať. Šijacie stroje vám otvoria nové obzory. Vďaka svojej šikovnosti a kreativite môžete získať novú prácu a stať sa dvornou krajčírkou pre celé svoje okolie. Výhodou šitia na biznis je práca na home office a veľká kreativita. Stanete sa módnou návrhárkou, strihačkou a šičkou v jednej osobe. Budete sama sebe marketérkou aj riaditeľkou. Je len na vás, akým smerom sa vydáte, či budete tvoriť outdoor alebo sa vrhnete do dámskych šiat či detských odevov. Najmä posledná menovaná oblasť má obrovský potenciál. Stačí mať overlock, ktorý zvládne začistiť, orezať a obnitkovať lemy a môžete sa pustiť do výroby softshellových nohavíc alebo funkčných tričiek. Maminy vám záujmom odtrhnú ruky!

Detské handričky vedú

V prípade, že sa vypracujete na profi úroveň, dobrým pomocníkom vám bude aj coverlock. Coverlocky Brother dokážu zakončiť okraje zospodu špeciálnym krycím, čiže prádlovým stehom. Využitie nájdu pri úprave dĺžky rukávov, teplákov alebo tričiek, pri ktorých sa úpletový materiál ohne, prešije dvoma rovnými stehmi a na rube spojí slučkami. Korona vírusová kríza nemusí mať len deštruktívny a depresívny charakter. Vďaka dostatku času môžete objaviť svoje nové "JA" a naštartovať si svoju vlastnú kariéru. Dopyt v tomto odbore stále prevyšuje ponuku a v mnohých smeroch ide dokonca o "pole neorané".

Publikované: 24. 10. 2020

Kategória: Práca

Autor: Alena Turečková