Praktické a funkčné autodoplnky, ktoré by nemali chýbať ani vám

Mnohé bežné autodoplnky vám dokážu cestovanie zjednodušiť, spríjemniť alebo ochrániť interiér auta pred znečistením. Ktoré takéto autodoplnky by preto mali byť súčasťou výbavy každého, aj toho vášho auta?

Gumené vaničky do kufra

Odolné vaničky do kufra auta poskytujú motoristom mnohé výhody. Prvou a najdôležitejšou je prevencia poškodenia kufra a jeho obsahu. Gumené vaničky tiež pomáhajú udržiavať v kufri auta čistotu. Nečistoty a tekutiny sa zachytia vo vaničke, ktorá sa dá ľahko vybrať a vyčistiť.

Zabraňujú tak usadzovaniu sa nečistôt priamo v kufri. Ďalej tiež zabraňujú nežiaducemu pohybu vecí v kufri počas jazdy, čím sa minimalizuje riziko ich poškodenia. Keďže vanička do kufra auta drží náklad pevne na mieste a zvyšuje stabilitu auta, zvyšuje aj bezpečnosť počas jazdy.

Deflektory pre vyššie pohodlie s otvoreným oknom

Štýlové deflektory Heko do auta sú doplnky, ktoré sú často vyrobené z plastu alebo hliníka a môžu mať rôzne tvary. Deflektory fungujú tak, že odvádzajú prúd vzduchu od otvorených okien, čím zabraňujú tomu, aby vám cez okno fúkalo. Vhodné sú aj vtedy, ak máte počas dažďa pootvorené okno a nechcete, aby pršalo na vás. Okrem toho zabraňujú vnikaniu nečistôt, ako sú prach, hmyz a iné podobne.

Stretnúť sa môžete s deflektorom kapoty. Predný deflektor má za úlohu chrániť predok auta, pretože lak môžu poškodiť malé kamienky aj nečistoty. V tomto prípad vytvára deflektor efektívne prúdenie vzduchu, ktoré nečistoty z kapoty.

Gumené rohože do auta

Gumené rohože do auta majú mnoho výhod najmä v zime alebo pri výletoch do prírody. Mokré alebo špinavé topánky nejdú s textilnými koberčekmi príliš dokopy. Gumené rohože sa jednoducho čistia a chránia interiér pred nečistotami aj vlhkosťou. Zvyčajne ich stačí len povysávať a utrieť vlhkou utierkou, prípadne vystriekať vodou. Okrem toho sú odolné voči poškodeniu čo znamená, že vám vydržia dlhšie ako klasické autokoberce.

Publikované: 30. 06. 2023

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Adéla Brázová