Škoda auto už vyše 100 rokov vyrába autá

Ako jednoducho a stručne charakterizovať túto firmu? Teda spoločnosť Škoda Auto? Nie je to zase až tak nič zložité, keďže ide o najväčšieho výrobcu automobilov v našej krajine. Sídlo spoločnosti je aktuálne v Mladej Boleslavi. V tomto meste sa tiež nachádza aj jeden z výrobných závodov - konkrétne ten najväčší. V republike má Škoda Auto ešte ďalšie dva výrobné závody. Obaja sú v Královohradeckom kraji. Jeden je vo Vrchlabí a druhý je v Kvasinách, neďaleko Rychnova na Kněžnou.

Už od roku 1895

Ak sa na firmu Škoda Auto pozrieme v súvislosti s históriou, tak musíme povedať, že tá siaha až do roku 1895, kedy túto firmu založili dvaja muži, a to Václav Laurin a Václav Klement. V tom čase ešte pod názvom Laurin & Klement. Až podstatne neskôr došlo k tomu, že sa spoločnosť zmenila na Škoda Auto, ako ju poznáme teraz. Nutné tiež dodať, že v súvislosti s históriou je dôležitý aj rok 1991. Práve v ňom došlo k tomu, že sa firma stala súčasťou najväčšieho svetového koncernu, a to Volkswagen. Stále však vyrába svoje vozidlá pod svojou značkou, teda Škoda.

Široká škála vyrábaných automobilov

Ak by sme sa mali pozrieť na to, aké modely patria k súčasnému portfóliu značky, rozhodne nesmieme zabúdať na tých, dominujúce, s dlho históriou. Je to rozhodne model Octavia, ktorá sa prvýkrát objavila v roku 1996, alebo model Superb, ktorý bol predstavený v roku 2001. Ďalej je známym modelom automobilky Škoda Auto aj Fabia, ktorá bola prvýkrát predstavená v roku 1999, ako nástupca ohromne populárny Felicie. Posledné roky automobilka využíva trendu a záujmu o veľké vozidlá. Už v roku 2009 odštartovala tento smer s modelom Yeti. V roku 2016 bol uvedený do predaja model KodiaQ a v roku 2017 to bol model Karoq. Celá táto trojica spadá do segmentu označovaného ako SUV. Ide teda skôr o väčšiu vozy, ponúkajúca priestor, praktickosť a bezpečie.

Publikované: 04. 12. 2017

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková