Lacní a výkonní pomocníci, ktorí vám zjednodušia náročnú rekonštrukciu

Plánujete s príchodom prvých jarných dní zrekonštruovať časť interiéru? Potrebujete vo firme rozšíriť priestory dielne alebo zaistiť oddelenie priečkami? Aby ste ušetrili na ľudských zdrojoch a získali viac času, odporúčame vám uľahčiť si tieto náročné práce s pomocou špeciálneho náradia.

Samotná prax vás veľmi rýchlo presvedčí, že ide o tých najlepších a najlacnejších pomocníkov na každú náročnú rekonštrukciu alebo stavbu.

​Potrebujete kvalitné búracie kladivá

Búracie kladivá sa používajú na búranie, drvenie a sekanie materiálov. Spravidla sa nimi búrajú betónové steny, obklady, potery a podobne.

V zásade existujú dva typy búracích kladív: elektrické a benzínové búracie kladivá. Oveľa častejšie sa používajú búracie kladivá napájané zo siete.

Pred kúpou toho najlepšieho búracieho kladiva by ste sa mali zamyslieť nad charakterom práce. Spravidla sú ľahké búracie kladivá najlepšie pre horizontálne práce, zatiaľ čo ťažšie búracie kladivá sú obzvlášť dobré pre vertikálne práce.

​Kde sa búracie kladivo používa najčastejšie a aké sú funkcie búracieho kladiva?

Búracie kladivo sa najčastejšie používa na búranie, drvenie alebo sekanie betónových povrchov, ako sú základy, stropy alebo iné stavebné konštrukcie.

Okrem betónu je možné drviť aj kamenné materiály alebo asfaltové povrchy, napríklad na vytvorenie žľabu pre nové rozvody elektrickej siete.

Zjednodušene možno povedať, že búracie kladivo funguje úplne rovnako ako klasické kladivo. Rozdiel je však v tom, že pri elektrickom alebo benzínovom kladive sa aplikuje násobok úderovej sily a úderové pohyby vykonáva zariadenie veľmi často za sebou. To znamená, že sa dajú rozdrviť aj pevné materiály ako betón alebo asfalt.

Potrebná energia je dodávaná prostredníctvom benzínového motora alebo elektrického pripojenia. Z dôvodu relatívne vysokej vlastnej hmotnosti sa búracie kladivo zvyčajne aplikuje kolmo na materiál. Horizontálne práce môžu byť kvôli hmotnosti vykonávané len krátko alebo vôbec.

Dobrou správou tiež je, že mnohé práce s kladivom môžete zjednodušiť kombináciou použitia doplnkového, multifunkčného, špeciálneho a rovnako kvalitného Ryobi náradia.

Publikované: 30. 01. 2022

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková