Globálny Volkswagen začínal v malom

Kto vie aspoň čiastočne nemecky, ten vie, že názov Volkswagen znamená v preklade "ľudové vozidlo". Práve takto bola automobilka charakterizovaná vo svojich začiatkoch a to bol tiež dôvod, prečo zvolila tento názov. Keď sa pozrieme na ono dátum vzniku tejto firmy, ktorá je dnes dominujúcou spoločnosťou vo svete automobilov, je potrebné sa vrátiť až do obdobia konca mája roku 1937. Zaujímavá je rozhodne aj osoba zakladateľa, ktorým je známe meno Ferdinand Porsche. A to nielen kvôli vozidlám, ktoré nesú jeho meno, ale aj preto, že sa jedná o rodáka z Vratislavice nad Nisou. Teda o rodáka v podstate tuzemského.

Najväčší celosvetový koncern

Z automobilky, ktorá mala cieľ vyrábať hlavne praktické a cenovo dostupné vozidlá, vznikol najväčší celosvetový koncern, ktorý nesie stále rovnaké označenie. Teda Volkswagen. Ak sa pozrieme na niektoré automobilky, ktoré sú jeho súčasťou, tak sa jedná napríklad o značky Porsche, Audi, samotný Volkswagen, rovnako ako nechýba napríklad Seat, ale aj Škoda Auto. Všetky tieto značky síce vyrábajú svoje vozidlá pod svojím menom, ale sú súčasťou veľkej celosvetovej skupiny.

Výrobné závody má Volkswagen po celom svete

Ak sa pozrieme na jednotlivé výrobné závody, kde sa vozidlá Volkswagen produkujú, je potrebné povedať, že sú rozmiestnené po celom svete, čo výrazne zjednodušuje aj distribúciu vozidiel na jednotlivé kontinenty. Nielen, že dominuje Nemecko, ale zabúdať nemožno napríklad na Argentínu, rovnako ako na Čínu, alebo aj Spojené štáty americké. To je však stále len zlomok konkrétnych miest.

Volkswagen má na svedomí obrovskú aféru

Nie sú to len pozitíva, ktorá sa k tejto automobilke viažu. Zabúdať nemožno ani negatíva. A tými je hlavne jedna známa aféra, pre ktorú sa začal používať názov Dieselgate. Jednalo sa o falšovanie emisií, kvôli čomu sa objavilo ohromné ​​množstvo žalôb doslova z celého sveta.

Publikované: 07. 01. 2018

Kategória: Marketing

Autor: Alena Turečková