Vyberáme papagáje

Chcete si zaobstarať nejakého domáceho maznáčika a neviete, aký by to mal domáci maznáčik byť? Odporúčame sa zamerať na kúpu okrídlených spoločníkov. V súčasnej dobe sa stále viac a viac ľudí zameriava práve na kúpu papagájov a podobných okrídlených maznáčikov, predsa len sú to tvory nenároční na starostlivosť, s ktorými nemusíte dnes a denne chodiť na prechádzky a podobne. Papagáje sú navyše veľmi krásna a múdra stvorenia, ľahko si ich skrotíte (vedeli ste, že aj obyčajnú andulku si môžete skrotiť?). Ak sa rozhodnete kúpiť si papagája, poďme si o výbere a následné kúpiť papagája niečo povedať.

Prečo si ľudia kupujú papagáje?

Papagáje sú jednoznačne exotickí tvorovia, ktorí do každej domácnosti prinesú trochu živej prírody. Jedná sa o stvorení, s ktorým sa žiadny majiteľ nebude nudiť, zároveň je to stvorenie, ktoré nevyžaduje obrovskú porciu starostlivosti ako napríklad pes.

Aké papagáje si iní majitelia často obstarávajú?

Pokiaľ si chcete papagája zaobstarať, ponúka sa otázka, aké druhy si najčastejšie majitelia zaobstarávajú. To bohužiaľ nemožno takto presne povedať. Každý majiteľ okrídleného maznáčika má na svojho spoločníka úplne iné nároky, každý požaduje od papagája niečo iné. Kým niekto chce hlavne pestrofarebného jedinca, iní chcú takého, ktorý má predpoklady sa naučiť hovoriť. Tiež sa vždy berie ohľad na to, či budete papagája chovať v byte alebo vo veľkom dome so záhradou.

Akého papagája kúpiť dieťaťu?

Mnohí ľudia kupujú papagáje svojim malým ratolestiam. Lenže je to dobrý nápad? A ak je, tak akého papagája kúpiť dieťaťu? Vták je samozrejme lepšou alternatívou domáceho maznáčika než napríklad pes. Nemusí sa kupovať nutne "obyčajná" a nenáročná andulka, ale môže sa investovať napríklad do menších papagájov z rodu Agapornis. Tí sa dokonca naučia aj pár slov a taktiež sú nenároční.

Aké obydlia je pre vtáka najvhodnejší?

Rozhodne také, ktoré si postavíte zo stavebnice Aluhobby. Stavebnica Aluhobby je skvelý spôsob, ako sa vrátiť do detstva a ako si zároveň postaviť z hliníkových profilov a dalšíc súčiastok adekvátne veľkou vonkajšou voliéru alebo klietku pre vtáka.

Publikované: 29. 06. 2019

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková