Zakladáte spoločnosť? Bez dobrého sídla firmy to nepôjde

Úspech nezávisí len od vzdelania a titulov za menom. Odmena je možná po tvrdej práci, disciplíne a odhodlaní. Slovami Ralpha Charella: „Urob trochu viac, než musíš, ako je tvoja povinnosť, a urob to najlepšie ako vieš.“ To znamená, že pre tie najlepšie okamihy a šťastie sa vo svojom živote musíte tak trochu zaslúžiť aj sami. Inak to jednoducho nepôjde. Výhodou dnešnej doby ale je, že si môžete niektoré kroky zjednodušiť.

Uľahčite si výber virtuálneho sídla

Pracovať v novej firme a podnikať môžete až vtedy, keď si budete mať kde svoju novo založenú spoločnosť zaregistrovať. Teda vybrať jej vhodnú lokalitu a miesto pre podnikanie. To však nie je všetko, pretože s touto adresou sa musíte zapísať do obchodného registra. Na to však potrebujete mať k danej nehnuteľnosti určitý vlastnícky vzťah, prípadne môžete požiadať o súhlas majiteľa budovy k prenájmu, a až potom sa zapísať. S tým všetkým ale môžu byť komplikácie. Ideálne by preto bolo mať vlastné sídlo vo svojom byte, možné to je, ale ohrozené je vaše súkromie, pričom to tiež nemusí byť vždy pre podnik ideálna poloha. Potom vám ostáva využiť už len prenájom virtuálneho sídla spoločnosti.

Čo tým získate?

Plne vybavenú kanceláriu, prenájom reprezentatívnych priestorov na rokovania. Samozrejme to najdôležitejšie je označenie a adresa, s ktorou sa môžete zapísať do obchodného registra. Komfort služieb ale nekončí. K dispozícii je riadenie doručenej pošty, jej preposielanie na vami zadanú adresu. Informovanie o doručenej zásielke, jej hmotnosti a type. Jednoducho tak, ako keby ste si ju priamo vyzdvihli od poštára. Virtuálne sídlo vám vo veľkom meste zaručuje pred úradmi aj väčšiu anonymitu a naopak u klientov máte lepší obraz. K dispozícii je aj recepcia a všetko, čo si na požiadanie vo svojom balíku nakombinujete. Za minimálny mesačný poplatok už od 11€/mesiac, môže byť takéto multifunkčné virtuálne sídlo vaše.

Publikované: 27. 03. 2019

Kategória: Podnikanie

Autor: Alena Turečková