Je pred vami založenie novej s.r.o. ?

Rozhodli ste sa podnikať ako spoločnosť s ručením obmedzeným? Zakladanie s.r.o. je komplikovaný proces, ktorý však nie je nezvládnuteľný. Je potrebné splniť viacero zákonných povinností, medzi nimi aj výber sídla spoločnosti. Dnes však už existujú firmy, ktoré celý proces zakladania vybavia za vás.

Povinnosti pri založení s.r.o.

Zakladanie novej s.r.o. sa spája s viacerými úkonmi, ktoré nie je možné vynechať. Je potrebné vybrať meno a sídlo spoločnosti a spísať zakladateľské dokumenty. Okrem toho netreba zabúdať na prihlásenie na daňovom úrade a aktiváciu elektronickej schránky. Ďalej budete potrebovať získať živnostenské oprávnenie a zapísať sa do obchodného registra. Samozrejmosťou by malo byť aj základné imanie. Zakladanie s.r.o. sa tak stáva pomerne komplikovaným procesom. Svoje starosti môžete prenechať aj odborníkom, ktorí vás jednotlivými krokmi prevedú. Nemusíte sa tak ťahať po úradoch a môžete si byť istý, že všetko urobíte správne.

Prenájom sídla s.r.o.

Každá spoločnosť s ručením obmedzeným musí mať aj svoje sídlo. Nie vždy je však výhodné prenajímať si vlastnú kanceláriu, najmä ak ju neplánujete aktívne využívať. Túto situáciu vyrieši prenájom sídla s.r.o. Ide o službu, vďaka ktorej získate adresu sídla spoločnosti. Prenájom sídla je navyše omnoho menej nákladný ako prenájom celej kancelárie. Odpadajú vám náklady na elektrinu, vykurovanie, upratovanie či administratívnych pracovníkov.

Moderné virtuálne sídlo so sebou prináša viaceré výhody. Okrem toho, že získate adresu sídla spoločnosti, je v balíku služieb častokrát aj preberanie a uchovávanie doručenej pošty. Zvoliť si môžete aj možnosť e-mailovej notifikácie, ktorá vám oznámi, ak vám bude doručená nejaká zásielka. Virtuálne sídlo s.r.o. môže navyše ponúkať tiež zasadačku, ktorú oceníte v prípade obchodných stretnutí.

Publikované: 24. 04. 2022

Kategória: Podnikanie

Autor: Alena Turečková