Dlhodobý prenájom vysokozdvižných vozíkov

Oplatí sa dlhodobý prenájom vysokozdvižných vozíkov?

Vosokozdvižný vozík je unikátne vozidlo určené na manipuláciu s ťažkými nákladmi a ich zdvíhanie do výšok, ktoré by inak boli pre človeka nedosiahnuteľné. Sú bežne využívané v skladoch, výrobných halách a distribučných centrách. Existuje viacero typov vysokozdvižných vozíkov, ako sú elektrické, dieselové alebo plynové, a tiež modely schopné zdvíhať náklady do ešte väčších výšok. Kľúčovým faktorom týchto vozíkov je ich maximálna nosnosť.

Aké typy vysokozdvižných vozíkov sú k dispozícii?

Na ujasnenie si potrebujeme vysvetliť rozdiel medzi paletovým vozíkom a elektrickým vysokozdvižným vozíkom. Paletový vozík (tiež známy ako ručný paletový vozík) je jednoduchý nástroj na prepravu paliet. Má dve vidlice, ktoré sa vkladajú pod paletu a ručnú pumpu alebo hydraulický mechanizmus na zdvíhanie palety tesne nad zem.

Elektrický vysokozdvižný vozík je komplexnejšie zariadenie so sedadlom pre operátora, vybavené hydraulickým zdvíhacím mechanizmom, ktorý umožňuje zdvíhanie nákladov do výšky, často viac ako 3 metre.

Výhody sú jasné

Na to, aby ste mohli využívať vysokozdvižný vozík vo svojej prevádzke, odhliadnuc od typu, ho nemusíte zákonite vlastniť. Výhodný je jeho prenájom. Ak potrebujete tohto pomocníka len pre jeden prípad – vo výnimočnej situácii, stačí vám krátkodobý prenájom. Ak však potrebujete vysokozdvižný vozík na dlhšie obdobie, výhodný je dlhodobý prenájom. Prečo sa oplatí takýto prenájom? Prečo je výhodnejšie si vysokozdvižný vozík prenajať v porovnaní s jeho kúpou?

Prenájom elektrického vysokozdvižného vozíka je efektívna voľba pre firmy, ktoré potrebujú toto zariadenie na manipuláciu s nákladom, ale nechcú alebo nemôžu investovať do jeho kúpy. Vysokozdvižné vozíky sú vhodné aj pre prácu v interiéroch, keďže nevytvárajú výfukové plyny a majú nízku hlučnosť. To ocenia všetci, ktorí ho potrebujú pre prácu v uzavretých priestoroch, ako sú sklady alebo výrobné haly.

Medzi výhody dlhodobého prenájmu vysokozdvižného vozíka patria:

Nižšie prevádzkové náklady – v prípade dlhodobého prenájmu sa vám náklady na jeho užívanie rozložia na dlhšie obdobie, nemusíte hneď investovať na jeho kúpu veľa peňazí naraz.

Flexibilita a rýchle riešenie - dlhodobý prenájom umožňuje firmám využívať vysokozdvižný vozík len počas doby, na ktorú je potrebný.

Takmer nulová zodpovednosť za údržbu a opravy - väčšina prenájmov zahŕňa servis a údržbu od majiteľa vozíka, čo odľahčuje firmy, ktoré si ho prenajímajú, od nákladov a logistiky spojenej s údržbou vozíka.

Prístup k najnovšej technológii - dlhodobý prenájom umožňuje firmám pravidelne obnovovať svoj vozový park a využívať najnovšie modely bez potreby veľkých investícií.

Pri výbere prenájmu elektrického vysokozdvižného vozíka je dôležité zvážiť niekoľko faktorov, ako sú maximálna nosnosť vozíka, výška zdvihu, veľkosť a typ bremena, ktoré bude manipulované, ako aj dobu a podmienky prenájmu. Je tiež užitočné porovnať ponuky rôznych poskytovateľov prenájmu, aby ste našli najvhodnejšiu voľbu pre vaše konkrétne potreby.

Dlhodobý prenájom ďalej prináša:

  • rozmanitý vozový park
  • nízke počiatočné náklady
  • flexibilitu pri zmene potrieb
  • pravidelný prístup k novým technológiám
  • nulové náklady na údržbu
  • možnosť prispôsobenia obdobiu používania
  • odbornú pomoc a školenie
  • minimálnu starosť o skladovanie
  • rýchlu náhradu vozidla pri poruche

Prenájom vysokozdvižných vozíkov je pre mnohé spoločnosti výhodný, pretože im poskytuje flexibilitu a minimalizuje náklady spojené s vlastníctvom a prevádzkou týchto drahých zariadení.  

Publikované: 01. 02. 2024

Kategória: Podnikanie

Autor: Adéla Brázová