Ako presťahovať klavír?

Rozhodli ste sa presťahovať, ale niektoré kusy nábytku vám práve nehrajú do kariet? Sú pomerne veľké, ťažké, ich presun z miesta na miesto sa zdá byť pre jedného človeka nemožný? Jedným takým bremenom je napríklad klavír. Jeho sťahovanie sa zdá byť nočnou morou, aj keď upínacie popruhy sú akokoľvek pevné a pripravené do akcie. Ako teda na to, na čo konkrétne myslieť?

Klavír v nejednej domácnosti

V nejednej domácnosti nájdeme množstvo hudobných nástrojov. Zatiaľ čo niektoré sa aktívne používajú, iné sú skôr lapačom prachu. Či už je to u vás doma tak alebo onak, v každom prípade sa budete pýtať, ako napríklad presunúť taký klavír, ktorý je pre jedinca veľmi ťažkým bremenom. Nie sú to klávesy, ktoré stačí veľmi ľahko presunúť z miesta na miesto. Pri sťahovaní je najdôležitejšie zistiť rozmery klavíra. Vezmite si teda meter do rúk a informujte sa o tom, aká je šírka, dĺžka, aj výška klavíra. Rozmery sa budú hodiť aj pre prípad, že sa do sťahovania púšťate svojpomocne, alebo keď oslovujete profesionálnu spoločnosť.

Dôkladné zabalenie je kľúčové

Pokiaľ máte zmerané a tým pádom aj zistené, aké sú vaše možnosti, dôkladne všetko zabaľte. Nebojte sa bublinkovej fólie, ktorá môže minimalizovať prípadné otlčenia alebo odrenia, k čomu počas sťahovania dochádza prakticky neustále. Samostatne omotajte páskou veko nad klaviatúrou, celý klavír potom dookola oviažte silnou látkou, ktorá by mala klavír celý zakryť.

Pozor na schody a nakladanie

Pokiaľ máte takto klavír pripravený, ponúka sa ďalší krok – presun hudobného nástroja do vozidla. Keďže sa do výťahu nezmestí, ste odkázaní na schody. Postupujte veľmi opatrne. Pokiaľ je váš výťah na takto priestranné bremeno situovaný, ešte pred naložením klavíra sa uistite, že má výťah dostatočnú nosnosť. Pri nakladaní klavíra do sťahovacieho vozidla dajte pozor na to, aby bol klavír skutočne dobre zaistený a pri strmých zákrutách nijako nepadal alebo sa inak nepohol.

Publikované: 30. 09. 2022

Kategória: Zaujímavosti a tipy

Autor: Alena Turečková