Ako fulfillment pomôže vášmu podnikaniu

Ak prevádzkujete e-shop alebo potrebujete distribuovať produkty ku koncovému zákazníkovi, máme pre vás tip na inovatívny spôsob riešenia logistiky, ktorý navyše šetrí vaše zdroje. Reč je o fulfillmente. Ako fulfillment funguje a čo všetko vám prinesie, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Čo je to fulfillment

Fulfillment je služba, ktorá sa postará o komplex činností spojených s distribúciou tovaru ku koncovému zákazníkovi. Táto služba zahŕňa proces skladovania a rozposielania tovaru a je vhodná pre e-shopy bez vlastného skladu alebo začínajúce e-shopy, výrobné spoločnosti, zásielkové predaje a podobne.

Tovar na sklade je majetkom firmy, ktorá si služby výhodného fulfillmentu pre e-shopy objednala, no jeho vyskladnenie, zabalenie a doručenie prebieha prostredníctvom externého dodávateľa tejto služby. Na podnikateľovi je potom len venovať sa vlastnej obchodnej činnosti.

Fulfillment sa postará o kompletný outsourcing logistiky. Spája v sebe všetky činnosti od skladovania tovaru v sklade poskytovateľa, jeho evidenciu, cez okamih predaja, prijatie objednávky a nájdenie v sklade až po zabalenie a zaslanie ku zákazníkovi.

V tomto procese sú k tovaru pribalené aj požadované dokumenty. Expedícia tovaru je pritom naozaj rýchla. Na ceste na miesto určenia bude už do 24 hodín. Vďaka vysokému objemu objednávok je celý systém automatizovaný. Aj vďaka tomu je množstvo reklamácií znížené na minimum. V rámci služby si môžete zabezpečiť aj ich vybavovanie.

Čo vám prinesie fulfillment Slovakia

Predstavte si, že sa o skladovanie aj distribúciu tovaru za vás postará niekto iný. Spoľahlivý fulfillment vám prinesie viac ako menej povinností. Vďaka využitiu technológií a zabehnutého systému je znížené množstvo omylov v sklade a ušetríte množstvo času rýchlejším odoslaním zásielky. Každý e-shop tiež iste ocení zníženie nákladov na zasielanie tovaru. Pod kontrolou bude aj príjem vášho tovaru na sklad vrátane kontroly množstva a prípadného poškodenia počas prepravy.

Publikované: 15. 10. 2020

Kategória: Podnikanie

Autor: Alena Turečková