Slovenská sporiteľňa - tradičná banka

Bankový trh je v Slovenskej republike pomerne veľký. Pokiaľ ide o banku, ktorá na ňom jasne dominuje, je to Slovenská sporiteľňa. S ohľadom na počet klientov ide o najväčší tuzemskú banku. Celkovo je u nej zhruba 4,7 milióna klientov, a to ako zo segmentu osobného, ​​tak i zo segmentu firemného.

Slovenská sporiteľňa bola založená v roku 1825

Ide o banku, ktorá sa pýši tiež veľmi dlhou históriou. Rozhodne teda nepatrí medzi menšie a nové banky. Konkrétne rok, od ktorého sa začala firma rozvíjať, je 1825. Od tej doby sa postupne premenila na giganta na poli tuzemských bankových služieb. V priebehu času došlo však okrem iného aj k tomu, že sa Slovenská sporiteľňa stala súčasťou viedenskej skupiny Erste goup, v ktorej portfóliu je aj rad iných bánk, hlavne v oblasti stredí a tiež východnej Európy.

Slovenská sporiteľňa ponúkne širokú škálu produktov

Keď sa pozrieme na produktovú ponuku, ktorú má Slovenská sporiteľňa vo svojom portfóliu, dá sa povedať, že ponúkne všetko, čo si môže firemné, ale aj súkromný klient priať. Jasne dominujú bežné bankové účty, ktoré patria k tomu nejpoptávanějšímu, čo banka ponúkne. Zabúdať však nemožno treba ani na produkty zo segmentu sporenia alebo investovania, rovnako ako úverové produkty. A to ako vo forme spotrebiteľských alebo podnikateľských pôžičiek aj vo forme klasických, alebo aj neúčelových amerických hypoték. D popredia sa dostávajú aj produkty, ako je refinancovanie, ale aj konsolidácia.

Najväčší banka aj pre svoje zázemie

Aj vďaka svojmu zázemiu je možné Českú sporiteľňu zaradiť na prvé miesto bankových inštitúcií v našej krajine. Celkovo má v krajine 561 pobočiek, ktoré sú mnohokrát umiestnené aj v menších, treba menej než päťtisícových mestách. Tiež nemožno zabúdať počet bankomatov, alebo modernejších platbomatů, ktoré umožnia aj príjem peňazí. Ich celkový počet dosahuje čísla 1650. Nadnesene povedané je možné nájsť v podstate na každom rohu.

Publikované: 14. 01. 2018

Kategória: Financie

Autor: Alena Turečková