Čo je dôležité vedieť pred spustením podnikania

Máte dokonalú myšlienku a chcete z nej vyťažiť čo najviac? Podnikanie je na to ideálny spôsob. Samozrejme, nie je to tak jednoduché a pred jeho spustením budete musieť urobiť niekoľko dôležitých rozhodnutí, pričom nejde len o potrebné investície. Ak si teda chcete užívať len tie dobré stánky biznisu, mali by ste do detailu poznať všetky jeho plusy aj mínusy, ako aj všetko to, čo vám ho zjednoduší.

V podnikaní, ako v športe!

Aj tu je váš vnútorný vzťah k tejto činnosti veľmi dôležitý! Ide o váš psychologický postoj. Ak ste psychicky pripravení na nadchádzajúce ťažkosti, potom bude vaša firma fungovať dlho. Ak nemáte peniaze, ale sa aj napriek tomu rozhodnete začať s vlastným podnikaním, potom buďte pripravení na dlhú cestu. Môžete si to ale zjednodušiť výberom ready made spoločnosti pre platcov DPH. Ide o predaj firiem s DPH registráciou, ktorú môžete mať za minimálny poplatok a behom 24 hodín, čo je v porovnaní dvojmesačnej lehoty na klasické založenie takejto spoločnosti naozaj veľký benefit.

Aký je váš cieľ v podnikaní?

Pokiaľ ste si istí, že máte dostatočné množstvo odhodlania a vytrvalosti, musíte si stanoviť aj samotný cieľ . Aj v súkromnom živote sa motivujete k lepším výsledkom určením si osobných cieľov. V novozaloženej firme tomu nebude inak, nehovoriac o tom, že by ste mali poznať aj spôsob jeho dosahovania. Ak si to celé poistíte s registrovanou ochrannou známkou, budete cesta k úspechu omnoho jednoduchšia.

Myslite na riziko

Pokiaľ je to možné, nikdy sa do podnikania nepúšťajte na úkor dlhov. Máte predsa k dispozícií prenájom virtuálneho sídla v Bratislave, na ktorom sa dá veľmi dobre ušetriť. Ak si nie ste istí, že bude všetko fungovať ako má, splácať dlhy môže byť dosť náročné. Žiadny podnikateľ nezačínal s globálnou konštrukciou gigantickej spoločnosti. Ani v osobnom živote nebudete mať hneď všetko naraz. Postupnými krokmi sa ale k úspechu dopracujete. Áno, mať vysoké ciele je dobré, ale k ich uskutočneniu musíte disponovať aj trpezlivosťou a samozrejme počiatočnými investíciami. Musíte mať istotu vo svojich schopnostiach a v tom, že sa vám to podarí. Tiež je veľmi dôležité to, čo robíte, si aj vychutnať. Potom sa aj tie najmenšie problémy v podnikaní znášajú oveľa lepšie.

Publikované: 29. 07. 2018

Kategória: Podnikanie

Autor: Alena Turečková