10 chýb, ktoré môžete urobiť pri sťahovaní

Či už ste sa niekedy sťahovali alebo nie, treba priznať, že je to naozaj náročný proces. Sťahovanie pozostáva z množstva činností, na ktoré treba myslieť. Môže sa stať, že vecí a nábytku nie je príliš veľa, ale v priebehu sťahovania nakoniec zistíte, že je to práve naopak. V akom meste prebieha vaše sťahovanie? Sťahovanie Banská Bystrica či iné mesto? V konečnom dôsledku je takmer jedno či vaše sťahovanie prebieha v tomto alebo inom meste. Je dôležité sa vyvarovať niekoľkých základných chýb, o ktorých si teraz povieme viac.

1. Nebudete mať dostatok materiálov na balenie

Keď sa sťahujete, je dôležité mať dostatok vhodných materiálov, do ktorých sa sťahujete. Kufre alebo cestovné tašky vám určite stačiť nebudú. Budete potrebovať množstvo krabíc, veľkých sáčkov, materiálov na vystlanie, aby sa vám jednotlivé predmety pri sťahovaní nezničili. Pokiaľ sa rozhodnete využiť služby sťahovacej firmy, máte pravdepodobne o jednej problém menej. Spoľahlivé sťahovacie služby týmito materiálmi disponujú.

2. Na balenie nemáte dostatok času

Niekedy sa stáva, že podceníme čas potrebný na sťahovanie. Uvedomte si, že je potrebné zbaliť a vybaliť každú jednu vec. Nejaký čas vám to rozhodne zaberie a zvyčajne ho nie je málo. Preto si to vopred dobre naplánujte.

3. Neoznačíte si, kde sa čo nachádza

Poznáte to. Chcete sa zbaliť čo najskôr a nakoniec nebudete vedieť, kde čo máte, pretože si neoznačíte ceduľkou alebo fixkou, kde ste čo zbalili. Myslite na to vopred a urobte tak – ušetríte si čas pri opačnom procese vybaľovania.

4. Viete zložiť nábytok?

Ak budete sťahovať aj nábytok, celá činnosť bude o niečo náročnejšia. Väčšina nábytkov sa dá minimálne z časti zložiť, a preto tak urobte, pretože jeho prenášanie bude o niečo jednoduchšie.

5. Nemá vám kto pomôcť so sťahovaním

Zdá sa vám, že celý proces sťahovania zvládnete bez problémov sami, ale ak je vašich vecí naozaj dosť, prípadne máte doma deti, môže sa to celé skomplikovať. Myslite na to a požiadajte o pomoc rodinu či známych. Aspoň pri sťahovaní nábytkov. V inom prípade využite sťahovacie služby, vďaka ktorým nebudete musieť robiť takmer nič.

6. Pozor na poškodenie

Pri neprofesionálnej manipulácii s nábytkom alebo predmetmi, ktoré sťahujete, dochádza častokrát k ich poškodeniu. A to je veľká škoda. Práve sťahovacie služby majú vo svojich radoch vyškolený personál, ktorý presne vie, ako má správne manipulovať s jednotlivými predmetmi.

7. Podceníte množstvo vecí, ktoré máte

Ak správne neodhadnete množstvo vecí, ktoré máte, bude vás to stáť čas, energiu na vyše, vašu fyzickú silu a pravdepodobne aj množstvo nervov. Je dôležité sa najprv pozrieť a premyslieť si, čo všetko budete sťahovať, čo na to potrebujete premyslieť si činnosti v čase.

8. Ešte vás čaká aj vybaľovanie

Šetrite si čas a energiu aj na vybaľovanie. Vieme, že odsťahovanie vás bude stáť veľa, ale rovnako si dajte záležať aj na vybaľovaní. Z vášho nového bývania predsa chcete vytvoriť váš domov. Pokiaľ potrebujete čas, radšej majte určitý čas v novom dome nevybalené veci a postupne ich podľa vášho času vybaľujte.

9. Nevyužite sťahovacie služby sťahovacej spoločnosti

Sťahovacie služby vám vedia naozaj veľmi pomôcť. Hoci je to služba, ktorá je ako každá iná, platená, uľahčí vám naozaj všetko – od začiatku až po koniec.

10. Okrem sťahovania chcete aj nakupovať

Ak ešte potrebujete okrem sťahovania vybaviť aj nakupovanie nových dekorácií, nábytku, či ďalších vecí, opäť vás čaká o niečo náročnejší proces. Plánovanie je základ.

Publikované: 28. 02. 2020

Kategória: Reality

Autor: Alena Turečková