Poznáte výhody námornej prepravy? Mnohé z nich vám to môžu v biznise uľahčiť

Po tom, čo námorná doprava pred štyridsiatimi rokmi so zavedením kontajnerov zažila svoj prvý veľký rozmach, sa v 80. rokoch verilo, že časy vysokého rastu kontajnerovej dopravy sa blížia ku koncu, pretože sa dosahujú limity nasýtenia. Realita však ukázala niečo úplne iné.

Mnohé výhody námornej prepravy vám aj dnes môžu vaše podnikanie za hranicami zjednodušiť.

​Výhody námornej nákladnej dopravy

Intenzívna obchodná výmena medzi kontinentmi by bola nemysliteľná bez obrovskej prepravnej kapacity námornej nákladnej prepravy. Veľa vecí dennej potreby má za sebou plavbu po mori: surovina na palivo na čerpacej stanici, káva alebo dokonca banán.

Časy, keď bola námorná preprava doménou koloniálneho tovaru a surovín, sú však definitívne preč. Dnes sa po mori posiela takmer všetko, pokiaľ to nepodlieha skaze. Stroje, hotové výrobky, automobily, elektronika alebo textil.

Nízke náklady na túto kvalitnú nákladnú prepravu na veľké vzdialenosti to umožnili bez najmenších problémov. To je jej neprekonateľná výhoda, ktorú vám nemôže ponúknuť žiadny iný dopravný systém.

​Veľký význam zohrávajú kontajnery

S námornou prepravou to nebolo vždy tak jednoduché, ale technologický pokrok v stavbe lodí a priekopnícke úspechy v dopravných technológiách, ako napríklad Suezský prieplav, sa o rozmach námornej prepravy postarali bez veľkej námahy.

Hromadná preprava tovaru je však dnes spôsobená úplne iným výdobytkom dopravnej technológie: kontajnerom. Enormný nárast kontajnerovej dopravy v sektore námornej dopravy a nízke manipulačné náklady pri prekládke tovaru robia z hromadnej prepravy tovaru každodennú záležitosť, ktorej účinky sa odrážajú v nízkom cenovom segmente nášho sortimentu tovaru.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť aj v praxi, môžete výhodné služby tejto prepravy tovaru so Speed Line pokojne využiť.

Publikované: 30. 01. 2022

Kategória: Podnikanie

Autor: Alena Turečková